• ساعت : ۱۷:۵۳:۵۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ 
  • تعداد بازدید : 163
  • کد خبر : ۸۰۷۴۲
برگزاری كلاس آموزشی با موضوع كرونا ویروس در بیمارستان امام علی (ع) اندیمشك
کلاس آموزشی آشنایی با کرونا ویروس و راه های مقابله با آن با حضور دکتر حامدی فر ریاست بیمارستان امام علی (ع) ، دکتر کرمیان متخصص بیماریهای عفونی و کارشناسان مربوطه در بیمارستان امام علی (ع)اندیمشک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اندیمشک، با توجه به اهمیت پیشگیری از بیماری کرونا ، کلاس آموزشی با این موضوع برای کارکنان این بیمارستان برگزارگردید..

دکتر حامدی فر ریاست بیمارستان امام علی (ع) دومین علت سرماخوردگی در سال های اخیر را کرونا ویروس دانست و گفت ؛ در سال های گذشته ، نوعی انتروویروس ، کرونا ویروس و سارس منجر به مرگ و میر در سطح جهانی شده است که تا کنون 6 نوع ویروس کرونا شناسایی شده است که سه نوع آن برای انسان خطرناک است.

دکتر حامدی فر در ادامه اظهار داشت ؛ انتقال این بیماری از خفاش به مار و از مار به انسان انجام می پذیرد که شرق چین ، ژاپن ، کره جنوبی و ویتنام مناطق شایع این بیماری می باشند و تابه این لحظه موارد قطعی مبتلا شده به این بیماری ، در چین و بقیه موارد در 11 کشور جهان دیده شده است.

ایشان سپس با اشاره به اینکه کرونا ویروس ، یک ویروس تنفسی است گفت این بیماری علائمی شبیه آنفلوآنزا دارد و علایم بیماری از سرماخوردگی خفیف تا پنومونی شدید و نارسائی تنفسی بروز می کند. رعایت بهداشت فردی ، شسشتوی مرتب دست ها ، جلوگیری از تماس های غیر ضروری ، جلوگیری از مسافرت های غیر ضروری به کشورهای درگیر با این بیماری و حساسیت کادر درمانی به علائم پنومونی شدید همچون تنفس بالای30 بار در دقیقه ، می تواند از شیوع بیماری پیشگیری کند.

قطعا عدم تجویز کورتون در سیر بیماری اهمیت دارد و درمان فعلی این بیماری ، اکسیژن درمانی و تجویز داروهای ضد ویروس است.

لازم به است که در پایان این برنامه شرکت کنندگان در این جلسه در خصوص این بیماری به بحث و تبادل نظر پرداختند

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.5.2.0