• ساعت : ۱۶:۲۵:۲۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ 
  • تعداد بازدید : 13
  • کد خبر : ۸۲۰۵۹
دکتر روحانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان اندیمشک:
ایثار مدافعان سلامت در مبارزه با كرونا در اندیمشك
این روز‌ها که خیلی‌ها خود را در خانه قرنطینه کرده اند عده ای در میدان سلامت با از خود گذشتکی در حال مبارزه با کرونا هستند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اندیمشک، با ورود نامیمون ویروس کرونا به ایران خیلی از مردم با توصیه مسئولان برای مبتلا نشدن به کرونا روابط اجتماعی را به حد اقل رسانده و خود را در خانه قرنطینه کرده اند، اما عده‌ای هم در میانه میدان به نبرد با آن کرونا ویروس مشغولند.

از سی ام بهمن ماه که مسئولان وزارت بهداشت تست کرونای ۲ نفر در قم را مثبت اعلام کردندو ورود کرونا به کشور تائید شد یازده روز می‌گذرد و در این مدت خیلی از مردم بدنبال این بودند که خود و خانواده شان مبتلا نشوند.

توصیه مسئولان هم بر این امر عقلانی تاکید داشت و با تعطیل کردن تمام مکان‌های اجتماعات بر جلو گیری از شیوع بیماری کوید ۱۹ برآمدند و بر قرنطینه خانوادگی و کاهش روابط اجتماعی تا مهار کامل این بیماری تاکید کردند،

اما در این مدت یازده روز شیوع بیماری، نیرو‌های درمانی و مدافعان حریم سلامت ایران اسلامی در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها خطر ابتلا به کرونا ویروس را به جان خریده و در خط مقدم در حال مبارزه با این ویروس موذی هستند.

فرماندهان و سربازان مدافع سلامت که از خود گذشته اند و خطر ابتلا به این بیماری را به جان خریده اند برای مقابله با این ویروس و سلامت افراد مبتلا تلاش می‌کنند.

دکترعبد الرحمن روحانی مدیر شبکه بهداشت و درمان اندیمشک ، گفت: سایت بیماری کرونا در بیمارستان امام علی (ع) اندیمشک برقرار است و افراد مشکوک در این بیمارستان بستری می‌شوند.

دکتر روحانی افزود: کرونا در استان خوزستان مهار نشده و فعلا کنترل شده و با توجه به دوره پنهان بیماری احتمال دارد در طول هفته با پیک اصلی بیماری روبرو شویم و این نگران کننده است.

او اضافه کرد: از مردم تقاضا دارم در کاهش انتشار کووید۱۹ ما را همراهی و کمک کنند و فعلا به غیر از مواقع اضطرار از منزل خارج نشوند.

ایشان در ادامه بیان کرد: با رعایت نکات بهداشتی، شستن مداوم دست‌ها و تردد نکردن در مکان‌های عمومی می‌توان به راحتی از ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

در پایان دکتر روحانی از تلاشهای شبانه روزی، پزشکان، پرستاران، دست اندر کاران امور بهداشتی ودرمانی ومدافعان سلامت مردم اندیمشک در پذیرش و درمان مبتلایان به کرونا وتلاش برای پیشگیری از شیوع این بیماری قدردانی وتشکر کرد.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.5.2.0